ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

Dnia 19.09.2017 odbyły się indywidualne zawody lekkoatletyczne na szczeblu powiatowym w Pustkowie Osiedlu w ramach Igrzysk Dzieci (uczniowie kl IV-VI).
W zawodach wystartowały dwie uczennice naszej szkoły, obydwie w biegu na 60 m, a były to Oliwia Piróg i Eliza Wałęga. Oliwia zajęła VIII miejsce natomiast Eliza wywalczyła miejsce II, zdobywając tym samym tytuł wicemistrzyni powiatu dębickiego i z czasem 9.21 s  awansowała do finałów wojewódzkich.
Podczas odbywających się finałów wojewódzkich w Rzeszowie dnia 26.09.2017 Eliza w swojej serii biegu na 60 m uzyskała wynik z czasem 9.48 s dzięki czemu zdobyła III miejsce. Niestety wynik ten nie dawał awansu do serii finałowej gdzie startuje osiem najlepszych zawodniczek z wszystkich serii. Eliza ukończyła zawody w drugiej dziesiątce.
 Podczas rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (uczniowie kl II-III G) w dniu 20.09.2017 w Pustkowie Osiedlu indywidualnych  zawodów lekkoatletycznych na szczeblu powiatowym wystartowała jedna uczennica naszej szkoły Dominika Szydłowska, która w skoku w dal skacząc na odległośc
4.13 m zajęła III miejsce i również wywalczyła kwalifikację do zawodów wojewódzkich. W rozgrywanych w Rzeszowie finałach Dominika nie poprawiła swojego wyniku z zawodów powiatowych. W swojej najlepszej próbie uzyskała  wynik  4.01 m co dało jej miejsce pod koniec drugiej dziesiątki.
Pomimo braku sukcesów na szczeblu wojewódzkim występy naszych dziewcząt można zaliczyc do udanych. Już sam fakt
zakwalifikowania się do finału wojewódzkiego dla uczniów z tak małej szkoły jest dużym sukcesem.