Zawody  w piłce ręcznej chłopców na szczeblu gminnym w Czarnej

Dnia 10.01.2019 odbyły się w Czarnej zawody sportowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. W zawodach tych wzięli udział wszyscy chłopcy z klasy III G i trzech chłopców z kl. VII SP. Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła wysokie II miejsce, pozostawiając w pokonanym polu drużyny z gimnazjum w Grabinach, Róży i Jastrząbki.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu "Bezpieczne wakacje 2018"

07.12.2018 r. w Refektarzu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie pt. "Bezpieczne wakacje". Konkurs organizowany był  przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Mamy laureatów VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Głowaczowej, chcąc uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, włączył się w organizację VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Konkurs ten został zorganizowany równolegle w województwach: małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, śląskim i podkarpackim; przeprowadzony był w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie rywalizowali w ramach swojego województwa w trzech kategoriach: klasy IV – VI SP, klasy VII – VIII SP, III PG oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w LA

Dnia 20.09.2018 w Pustkowie Osiedlu odbyły się indywidualne zawody powiatowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. W zawodach tych z naszej szkoły wystartowało trzech uczniów a byli to: Eliza Wałęga - skok w dal, Oliwia Piróg - bieg na 100m, Mateusz Czerwiec - skok w dal. Największym sukcesem zakończył się udział w zawodach Mateusza Czerwca który skokiem na odległość 5,15m wywalczył tytuł mistrza powiatu dębickiego w skoku w dal, zdobywając tym samym kwalifikację do finałów wojewódzkich w Rzeszowie.

D. Żarowski

IMG 20180920 122158

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE
Dnia 19.09.2017 odbyły się indywidualne zawody lekkoatletyczne na szczeblu powiatowym w Pustkowie Osiedlu w ramach Igrzysk Dzieci (uczniowie kl IV-VI).
W zawodach wystartowały dwie uczennice naszej szkoły, obydwie w biegu na 60 m, a były to Oliwia Piróg i Eliza Wałęga. Oliwia zajęła VIII miejsce natomiast Eliza wywalczyła miejsce II, zdobywając tym samym tytuł wicemistrzyni powiatu dębickiego i z czasem 9.21 s  awansowała do finałów wojewódzkich.